Backtrack Reborn: Kali Linux!

Öncelikle Backtrack nedir onu açıklayalım. Backtrack Ubuntu tabanlı bir Linux dağıtımıdır. Bactrack sürümü open source olarak Sızma Testleri yapmak için geliştirilmiş özel bir dağıtımdır. Backtrack manuel sızma testi yapmak, zafiyet taraması gerçekleştirmek için birçok kategoride çok fazla sayıda araç barındırır. Dolayısı ile Bilgi Güvenliği uzmanlarının alet çantasında mutlaka bulunması gereken bir işletim sistemidir.

Bakabileceğin »

Yeni Tasarım, Yeni Ruh!

Güvenlik testleri için kullanılan Linux dağıtımı Backtrack yeniden tasarlanıyor. Backtrack’ in en güncel versiyonu R3. Bactrack geliştiricileri bir süredir Bactrack’in geleceğini tartışmaya başladılar. Bactrack nasıl daha yetenekli olabilir. Bu hummalı çalışmanın sonucu Ubuntu tabanlı olan Bactrack Debian’ a çevrilmeli diye karar çıktı. Ve yeni isim olarak da Kali seçildi. Yeni sürümle ilgili elimizde herhangi bir demo, beta versiyon yok.

Yeni sürüm halen tasarım aşamasında. Sürümün detayları ile ilgili çok fazla detayda yok henüz. Geliştiriciler sadece kullanıcıların alışık oldukları kullanım konforuna çok fazla dokunmayacaklarını ilettiler. Bizde zaten çok yetenekli olan bu Linux sürümünün yeni versiyonunu Linux Kali’yi merakla bekliyoruz. Konuyla ilgili açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz.Ayrıca grup tanıtım için yeni Kali'ye bir Teaser hazırladı. Buyrun;Konuyla ilgili sorularınızı Anasayfanın İletişim bölümünden mail atabilirsiniz.


Sağlıcakla Kalın..


Ahmet Musa OK

Posted on 20 Şubat 2013